Pěšky

Hotel LEV**** se nachází v Lovosicích v samém srdci Českého středohoří. Je komfortně dostupný po dálnici D8 (z Prahy za cca 40 min a z Drážďan za cca 1 hodinu).Cyklisté ocení nedalekou Labskou stezku.V okolí je řada historických památek i přírodních zajímavostí.

  • zámky Libochovice, Ploskovice, nebo města Litoměřice a Terezín  
  • Milešovka,  Lovoš, Říp

Milešovka

Milešovka (837m n.m.) je nejvyšší hora Českého středohoří a je považována za největrnější horu Česka. Na jejím vrcholu se nachází meteorologická stanice a občerstvení. Na vrchol vedou dvě trasy. Jedna je z Milešova a ta druhá z obce Bílka.

Zřícenina hradu Košťálov

Ideální je dojet autem do obce Sutom (cca 8 km od Lovosic) a odtud pokračovat asi 2 km pěšky k hradu. Nenáročný výlet s krásným výhledem na závěr. 

Lovoš

Lovoš (570m n.m.) – hora nedaleko Lovosic. Na jejím vrcholu se nachází turistická chata s možností občerstvení. Auto je možné zaparkovat v obci Opárno.  

Borečský vrch

Boreč (446m n.m.) je kopec v Českém středohoří. Je zvláštní svými ventaroly – proudy teplého a vlhkého vzduchu na vrcholku kopce, díky kterým zde i v zimě kvetoucí rostliny. Naučná stezka začíná v obci Režný Újezd.

Opárenské údolí

Údolí se nachází pod svahem Lovoše. Ideální je dojet autem k hřišti v Malých Žernosekách a dál pokračovat pěšky k Černodolskému mlýnu. Trasa je nenáročná, zvládnout se dá pohodlně i s kočárkem.      

Vinařství sv. Tomáše (Malé Žernoseky)      

Vinařství sv. Tomáše je rodinné vinařství nacházející se v obci Malé Žernoseky (cca 3 km od Lovosic).  První zmínky o vinicích v tomto kraji jsou již ze 13. století. Dnes zde vinnou révu pěstují na ca 8 ha – viniční trať Na Dobraji a svahy Opárenského údolí.

 

Hotel LEV Lovosice v Lovosicích hodnocení